Az Argentínai Magyar Evangéliumi Református Keresztyén Egyház hírei olvashatók itt.
2007. június 25., hétfő
Őszi csendesdélután a Buenos Airesi magyar református templomban
Dobosi Szabó László rövid életrajza
(írta: Puricelliné Dobosi Szabó Éva)
Dobosi Szabó László
Magyarországi munkái voltak a Ferihegyi repülőtér 1. terminálja, a városmajori református templom, és a háború alatt 52 hadikórház.
1944-től Németországban portréfestészettel foglalkozott.
1949-től Argentínában élt feleségével és három gyermekével. Itt alapítója volt a Magyar Szabadegyetemnek és a Mindszenty Akadémiának, aktív tagja a Magyar Harcosok Bajtársi Közösségének, a Magyar Mérnök-világszövetségnek, és több mint tíz even át főgondnoka a Argentínai Magyar Evangéliumi Református Keresztyén Egyháznak.
Argentínában festészettel foglalkozott, több mint száz portrét alkotott. Miután megtanult spanyolul, tanárrá nevezték ki a La Platai Katolikus Egyetemre és a Mar del Platai Műszaki Egytemre.
A második vatikáni zsinat után több katolikus templom oltárát építette és alakította át. Az egyházi művészet egyik legjobb szakembereként tekintettek rá.
Néhány hely, ahol fennmaradtak művei:
- Olavarríaban, a Montevigganoi Miasszonyunk modern temloma
- A Mar del Platai katedrális Mária-oltára
- A Moróni katedrális oltára
- A Juárezi templom oltárának átépítése
- A Colonia Hinojoi, Solaneti, Urribelarreai, Junini és több más templom oltárának átépítése
Közel kilencvenéves korában, 1997-ben Buenos Airesben hunyt el.
Megemlékezés Dobosi Szabó Lászlóról
Chacoi látogatás
Vasárnap fél tizenegyre a Villa angelai magyar klub épületébe hirdették meg az Istentiszteletet. Az argentin szokások szerint negyed tizenkettőkor kezdődött el az alkalom, melyen mintegy húszan vettek részt (előző nap szüreti bál volt!). A teljes Istentiszteletet két nyelven tartotta a lelkész. Utána az alkalmi gyülekezet közösen megebédelt (szokásos argentin ebéd: roston sült hús és saláta), közben testvéri beszélgetésbe merült. Az ebéd fénypontja a dobostorta volt, amelyet Faggyas Juliska néni lánya, Szalma Gizella néni készített, és dobosabb volt a pesti dobosnál. Ezután a pakolászás következett, mert a busz délután ötkor indult Coronel du Gratyból. Az intenzív hétvégétől valamennyien jól elfáradtunk, de nagyon érdemes volt, úgy néptánc, mint lelkészi szemszögből nézve. Hétfő hajnalban értünk vissza a kiindulási helyre, az olivosi Hungária Klubhoz.
Linkek
Blogarchívum
Magamról
- Amerke
- Ötven éve megalapított, bár közel nyolcvan éves múltra visszatekintő evangéliumi gyülekezet vagyunk Buenos Aires szívében. Magyarul hirdetjük azt a JÓ HÍRT, hogy JÉZUS KRISZTUS MEGHALT HELYETTÜNK ÉS ÉRTÜNK A KERESZTEN, A HARMADIK NAPON PEDIG FELTÁMADT.