Vasárnap fél tizenegyre a Villa angelai magyar klub épületébe hirdették meg az Istentiszteletet. Az argentin szokások szerint negyed tizenkettőkor kezdődött el az alkalom, melyen mintegy húszan vettek részt (előző nap szüreti bál volt!). A teljes Istentiszteletet két nyelven tartotta a lelkész. Utána az alkalmi gyülekezet közösen megebédelt (szokásos argentin ebéd: roston sült hús és saláta), közben testvéri beszélgetésbe merült. Az ebéd fénypontja a dobostorta volt, amelyet Faggyas Juliska néni lánya, Szalma Gizella néni készített, és dobosabb volt a pesti dobosnál. Ezután a pakolászás következett, mert a busz délután ötkor indult Coronel du Gratyból. Az intenzív hétvégétől valamennyien jól elfáradtunk, de nagyon érdemes volt, úgy néptánc, mint lelkészi szemszögből nézve. Hétfő hajnalban értünk vissza a kiindulási helyre, az olivosi Hungária Klubhoz.
Az Argentínai Magyar Evangéliumi Református Keresztyén Egyház hírei olvashatók itt.
2007. június 25., hétfő
Chacoi látogatás
Június második hétvégéjén, 8-10-ig az Argentínai Magyar Evangéliumi Református Keresztyén Egyház lelkésze ellátogatott Chaco tartományba, a Villa Angelában és Coronel du Gratyban élő magyarokhoz. Az utazás lehetőségét az adta, hogy a Coronel du Graty szüreti bálra meghívást kapott a Buenos Airesi magyar néptáncegyüttes Regős (felnőtt), Tilinkó (gyerek) és Oleander (senior) csoportja. Velük együtt kelt útra a lelkész is. A hosszú utazás után – Chaco Buenos Airestől észak-északnyugatra, mintegy ezer kilométerre fekszik – a megérkezéskor mindenkit nagy szeretettel fogadtak. Az ebéd után a tánccsoport próbálni indult, a lelkészt és a csoporttal tartó fotóriportert a Villan Angelai Magyar Klub elnöke, Esteban Vajda vitte magával. Vele meglátogattak egy falut, ahol „paisanos”, azaz „földiek” laknak (az őslakosok politikailag korrekt megnevezése a „pasiano/a”). Itt a lelkész beszélgetett pastor Ruizszal, a helyi evangélikál gyülekezet pásztorával, és átadta a Gyülekezet gyerekjátékokból álló adományát. Ezután a pásztorral tettek a telepen egy rövid körutazást, melynek során rev. Ruiz megmutatta az elmúlt időszakban megvalósított fejlesztéseket (vízmű, egészséges téglaházak, villany). Ezt követően La Tigra faluba mentek, ahol egy nazarénus gyülekezetet látogattak meg. A Buenosi reformátusok adományának másik része, a gyerek- és felnőttruhák ide kerültek. A pásztorral, Molnár Imrével egy kicsit magyarul is lehetett beszélgetni. Az 1957-ben érkezett lelkész azonban teológiai kérdésekről már inkább spanyolul tudott csak beszélni. A Buenosi lelkész azonban elég jól megértette már ezt is, úgyhogy egész napnyugtáig tartott az eszmecsere. Ezután visszaautóztak Villa Angelába, ahol meglátogatták a közel 90 éves Faggyas Juliska nénit, aki kilenc éves korában került Kárpátaljáról Argentínába, és ma is ottani tájszólással beszél. Este a szomszéd faluba, Coronel du Gratyba voltak mindnyájan hivatalosak a szüreti bálra. A műsorban fellépett a helyi magyar néptánccsoport, a Buenos Airesi néptáncosok, de volt szépségverseny is (a nyertes lány nagyszülei magyarok voltak). A szervezők külön köszöntötték és a város címerét ábrázoló fatáblával ajándékozták meg Bonapartian Eduardot, a Regős csoport művészeti igazgatóját és Tóth L. Kristóf református lelkészt is. Itt került kihirdetésre a másnapi református Istentisztelet is.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Linkek
Blogarchívum
Magamról
- Amerke
- Ötven éve megalapított, bár közel nyolcvan éves múltra visszatekintő evangéliumi gyülekezet vagyunk Buenos Aires szívében. Magyarul hirdetjük azt a JÓ HÍRT, hogy JÉZUS KRISZTUS MEGHALT HELYETTÜNK ÉS ÉRTÜNK A KERESZTEN, A HARMADIK NAPON PEDIG FELTÁMADT.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése